Pára a teplo? Máme kompletní řešení pro každé odvětví

Více než 60 let zkušeností Endress+Hauser umožňuje spolehlivé měření ve shodě s platnou legislativou

Kotle, nádrže a potrubní systémy jsou ohřívány i chlazeny ve všech typech aplikací a odvětví. Počínaje zdrojem tepla, jako jsou elektrárny, teplárny, přes dálkové i lokální rozvody tepla až po jednotlivé průmyslové sekce v jednotlivých závodech a jejich provozech.
Jako jeden z mála světových výrobců nabízíme kompletní portfolio produktů pro měření průtoku, tlaku, teploty = vstupních dat pro naše přepočítávací jednotky energie, dále měření hladiny a analýzy kapalin pro sledování provozních veličin.

Spotřebou energie vznikají vysoké náklady a můžeme si položit základní otázky:

 • Je spotřeba energie účtována správně?

 • Kde a jak lze snížit náklady na energii?

Připravujeme pro vás seriál článků, kde postupně představíme jednotlivé části měření, ukážeme některé zásady a možné problémy při instalaci a měření. Doplněním jednoduché teorie nenecháme nikoho na pochybách, že své práci rozumíme a máme dostatek odborníků zde v ČR, kteří jsou připraveni konzultovat a navrhnout vhodné řešení pro každou aplikaci.

Navazující témata:

 1. Pára – trocha teorie

 2. Měření průtoku jako základní veličiny pro zjištění množství energie

 3. Tlak a teplota – zásadní veličiny pro přesné měření

 4. Přepočítávací jednotky; aby mělo měření páry smysl

 5. Závazkové vztahy aneb stanovené měření páry pro fakturační účely

 6. Suchost páry – umíme ji změřit!

 7. SWAS – kvalita páry se počítá

Benefits

 • Již více než 60 let pomáháme hledat řešení, jak měřit přesně a efektivně. Poskytujeme podporu a pomoc při navrhování a instalaci systémů pro měření spotřeby energie.

 • Tým servisních techniků se postará o to, aby zprovoznění přístrojů proběhlo hladce a při jakémkoliv problému vám bude k dispozici po celou dobu životnosti přístrojů.

 • Dbáme na to, aby spolupráce neskončila prodejem zboží. Je pro nás důležité, aby byl zákazník spokojený při užívání přístroje, protože to je důvod, proč si jej zakoupil.