Proline Prosonic Flow G 300 na měření zemního a procesního plynu v chemickém nebo ropném a plynárenském průmyslu.
Souhrn technické specifikace
Max. chyba měření
Objemový průtok (standardní): – ±1,0 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±2 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Objemový průtok (volitelná kalibrace): – ±0,5 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±1,0 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Normovaný objemový průtok (standardní): – ±1,5 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±2,5 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Normovaný objemový průtok (volitelná kalibrace): – ±1,0 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±1,5 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Rychlost zvuku: ±0,2 % z měř. hodnoty
Měřicí rozsah
Plyn: 0,3 m/s až 40 m/s
Teplotní rozsah média
−50 až 150 °C −50 až 100 °C s vestavěnou tlakovou celou
Pro širokou paletu aplikací v plynech nabízí průtokoměr Prosonic Flow G spolehlivé měření průtoku, a to i v případě mokrého plynu a při proměnlivých vlastnostech a složeních plynu. Tlakově odolný plášť senzoru s přetlakovým diskem snižuje bezpečnostní rizika. Kompaktní převodník nabízí velkou flexibilitu ve smyslu ovládání a systémové integrace: přístup z jedné strany, oddělený displej a vylepšené možnosti připojení do nadřazeného systému. Technologie Heartbeat umožňuje trvalou shodu a bezpečnost.
Princip měření není ovlivňován složením plynu
Přesné měření zemního a procesního plynu v chemickém a rovněž v ropném a plynárenském průmyslu.
Vlastnosti zařízení:
Přímé měření: průtok, tlak a teplota
Smáčené díly: titan/316L
Maximální přesnost měření: 0,5 %
Kompaktní dvoukomorový plášť s až třemi vstupy/výstupy
Podsvícený displej s dotykovým ovládáním a přístupem přes WLAN
Volitelně verze s odděleným displejem
Výhody
Flexibilní zařízení s uživatelsky definovatelnými směsmi plynů pro náročné měřicí úlohy
Maximální spolehlivost, i s vlhkým nebo mokrým plynem – konstrukce senzoru necitlivá vůči kondenzátu
Vysoce výkonné procesní řízení – hodnoty s kompenzací tlaku a teploty v reálném čase
Efektivní řešení – více veličin zároveň, žádná tlaková ztráta
Plný přístup k procesním a diagnostickým informacím – velké množství volně kombinovatelných vstupů/výstupů
Snížení složitosti a rozmanitosti – volně nastavitelná funkce vstupů/výstupů
Integrovaná funkce ověření – technologie Heartbeat
Videa
Inteligentní přístrojové vybavení s technologií Heartbeat
Chcete zvýšit výkon výroby a zároveň snížit náklady? Naše portfolio inteligentních přístrojů s technologií Heartbeat poskytuje detailní přehled o stavu zařízení, což vede k vyšší provozní bezpečnosti a nákladové efektivitě.
GPsol, together with Endress+Hauser, developed a system that individually measures each component of extraction wells and provides as much information as possible about the current flow.
Learn how InPipe Energy converts excess pipeline pressure into renewable power using its energy recovery system, supported by Endress+Hauser’s electromagnetic flow technology.
Společnost Olin Corporation používá pro svůj elektrolytický proces Proline Promag P 300 a díky možnosti „plovoucího měření“ těží z přesných měření i v náročných podmínkách.
Vysoce robustní specialista na měření plynu za kolísajících procesních podmínek s kompaktním, snadno přístupným převodníkem. Flexibilní zařízení s uživatelsky definovatelným směsmi plynů pro náročné měřicí úlohy. Přesné měření zemního a procesního plynu v chemickém průmyslu a palivářství.
Vlastnosti senzoru
Maximální spolehlivost i s vlhkým nebo mokrým plynem – konstrukce senzoru necitlivá vůči kondenzátu. Vysoce výkonné procesní řízení – hodnoty s kompenzací tlaku a teploty v reálném čase. Efektivní řešení – více veličin najednou, žádná tlaková ztráta. Přímé měření: průtok, tlak a teplota. Smáčené díly: titan/316L. Maximální přesnost měření: 0,5 %.
Vlastnosti převodníku
Plný přístup k procesním a diagnostickým informacím – velké množství volně kombinovatelných vstupů/výstupů. Snížení složitosti a rozmanitosti – volně nastavitelná funkce vstupů/výstupů. Integrovaná funkce ověření – technologie Heartbeat. Kompaktní dvoukomorová hlavice s až třemi vstupy/výstupy. Podsvícený displej s dotykovým ovládáním a přístupem přes WLAN. Volitelně verze s odděleným displejem.
Objemový průtok, normovaný objemový průtok, hmotnostní průtok, rychlost proudění, rychlost šíření zvuku, tlak, teplota, hustota, dynamická viskozita, energetický tok, Wobbeho číslo, metanová frakce, kalorifická hodnota, molární hmotnost
Max. chyba měření
Objemový průtok (standardní): – ±1,0 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±2 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Objemový průtok (volitelná kalibrace): – ±0,5 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±1,0 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Normovaný objemový průtok (standardní): – ±1,5 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±2,5 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Normovaný objemový průtok (volitelná kalibrace): – ±1,0 % z měř. hodnoty pro 3 až 40 m/s (9,84 až 131,23 ft/s) – ±1,5 % z měř. hodnoty pro 0,3 až 3 m/s (0,98 až 9,84 ft/s) Rychlost zvuku: ±0,2 % z měř. hodnoty
Měřicí rozsah
Plyn: 0,3 m/s až 40 m/s
Max. procesní tlak
0,7 až 101 bar a (10.15 až 1464,88 psi a)
Teplotní rozsah média
−50 až 150 °C −50 až 100 °C s vestavěnou tlakovou celou
AlSi10Mg, lakovaný; 1.4409 (CF3M) podobná jako 316L Polykarbonát
Stupeň ochrany
Kompaktní verze: IP 66/67, kryt typu 4X. Volitelně: Externí anténa WLAN: IP 67
Zobrazení/obsluha
Čtyřřádkový podsvícený displej s dotykovým ovládáním (ovládání z vnějšku) Nastavení možné prostřednictvím místního displeje a ovládacích nástrojů Volitelně verze s odděleným displejem
Výstupy
3 výstupy: 4–20 mA HART (aktivní/pasivní) 4–20 mA (aktivní/pasivní) Pulzní/frekvenční/spínaný výstup (aktivní/pasivní) Dvojitý pulzní výstup (aktivní/pasivní) Reléový výstup
Vstupy
Stavový vstup vstup 4–20 mA
Digitální komunikace
HART, Modbus RS485
Napájení
24 V DC 100 až 230 V AC 100 až 230 V AC / 24 V DC (prostředí bez nebezpečí výbuchu)
Schválení pro prostředí s nebezpečím výbuchu
ATEX, IECEx, cCSAus, JPN, EAC, UK Ex
Bezpečnost výrobku
CE, C-tick
Funkční bezpečnost
Funkční bezpečnost podle IEC 61508, použitelné v bezpečnostních aplikacích v souladu s IEC 61511
Metrologická schválení a certifikáty
Kalibrace prováděná na kalibračních tratích akreditovaných podle ISO/IEC 17025, Heartbeat Technology splňuje požadavky na sledovatelnost měření podle ISO 9001:2015 – oddíl 7.1.5.2 a
Komunikační rozhraní WirelessHART a/nebo Bluetooth®, pracovní frekvence: 2,4 GHz (pásmo ISM), přenosový rozsah za referenčních podmínek: bezdrátová komunikace HART – až 200 m (656 ft), Bluetooth komunikace - až 40 m (131 stop).
Komunikační rozhraní WirelessHART a/nebo Bluetooth®, pracovní frekvence: 2,4 GHz (pásmo ISM), přenosový rozsah za referenčních podmínek: bezdrátová komunikace HART – až 200 m (656 ft), Bluetooth komunikace - až 40 m (131 stop).
Soubory cookie používáme k vylepšení vašeho zážitku z prohlížení a shromažďujeme statistiky za účelem optimalizace funkčnosti webu, abychom vám mohli poskytnout reklamy nebo obsah na míru.
Výběrem možnosti „Přijmout vše“ souhlasíte s naším používáním souborů cookie.
Další podrobnosti naleznete v našich Zásadách používání souborů cookie .